february, 2018

2018tue20feb17:30Veřejná debata na téma modernizace železničního uzlu Brno - náhradní termín17:30 Magistrát města Brna, Dominikánské nám. 196/1, 601 67 Brno Event Organized By: Magistrát města Brna Kraj:Jihomoravský krajOkres:Okres Brno-městoObec:Brno (okres Brno-město)Základní výběr událostí:Besedy,Doprava,Společnost Event TagsJihomoravský kraj

Time

(Tuesday) 17:30

Location

Magistrát města Brna

Dominikánské nám. 196/1, 601 67 Brno

Organizer

Magistrát města Brna Dominikánské nám. 196/1, 601 67 Brno

Event Details

Dne 20. února 2018 se uskuteční veřejná debata (původní termín 14. února 2018) na téma modernizace železničního uzlu Brno. Debata proběhne v sále Zastupitelstva města Brna na Nové radnici v Dominikánské ulici, a to za účasti primátora a jeho náměstků, zástupce Kanceláře architekta města Brna a investora SŽDC.

Magistrát města Brna obdržel vyhotovenou Studii proveditelnosti železničního uzlu Brno na konci října loňského roku. Obratem ji distribuoval mezi zastupitele a veřejnosti ji zpřístupnil na webu https://europointbrno.cz/studie-proveditelnosti/.

Prezentace Studie proveditelnosti pro veřejnost navazuje na listopadové setkání, při kterém byla studie představena brněnským zastupitelům a radním městských částí.

Aktuální stav brněnského hlavního nádraží neodpovídá moderním standardům a kapacitně je na hraně únosnosti. V současné poloze jeho přestavba není možná. O stanovisku města, které vybírá mezi variantou „Petrov“ a „Řeka“, rozhodnou zastupitelé na zasedání koncem února.

Konečné slovo má stát jako investor, stanovisko města i kraje, který se v lednu vyslovil pro variantu Řeka, je pouze poradní. Finální rozhodnutí padne v 1. pololetí roku 2018.

Vstupné (odkaz na pořadatele akce)

zdarma

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *