january, 2018

2018wed17janalldaysat10marSvět kostiček®(All Day) Muzeum Karlovy Vary, Nová louka 23, 360 01 Karlovy Vary Event Organized By: Muzeum Karlovy Vary Kraj:Karlovarský krajOkres:Okres Karlovy VaryObec:Karlovy Vary (okres Karlovy Vary)Základní výběr událostí:Děti,Výstavy Event TagsKarlovarský kraj

Time

January 17 (Wednesday) - March 10 (Saturday)

Location

Muzeum Karlovy Vary

Nová louka 23, 360 01 Karlovy Vary

Event Details

Řadu tematických dioramat a exponátů, část rozsáhlé sbírky továrních lego setů a vlastní tvorbu člena československého fóra „kostky.org“ a současně autora výstavy Ing. arch. Petra Šimra, který se představuje pod přezdívko Peesko, si mohou zájemci prohlédnout v Muzeu Karlovy Vary od 18. ledna do 4. března 2018.

Ke zhlédnutí bude například lego město s kolejištěm, přístavem a letištěm, různé mozaiky, modelová řada vozidel i další exkluzivní exponáty z řady továrních setů nebo filmová tvorba z kostiček.

Výstava nabídne tovární sety z různých časových období seřazených v jednotlivých tematických celcích. Návštěvníci tak mohou sami porovnat patrné proporční, hmotové i extetické rozdíly na časové ose podle roku vydání exponátů.

Děti jistě potěší plnohodnotně vybavený dětský koutek s možností vlastní tvorby.

Vernisáž: 

  • 17. ledna 2018, 17.00 hod.

Doprovodný program:

  • 25. 1. 2018, 17.00-18.30 hod.: Tajemství a kouzlo Lega – Přednáška Ing. arch. Petra Šimra, který představí svou vlastní tvorbu, osvětlí slovníček pojmů kostkařů „AFOLů“ – dospělých fanoušků Lego kostek a představí světové legaře – sběratele Lega. Vstupné 40 Kč.

Otevřeno dle provozní doby. Z důvodu velkého zájmu z řad veřejnosti je výstava původně trvající do 4. března 2018 prodloužena do 10. března 2018 (včetně)

Vstupné (odkaz na pořadatele akce)

Otevírací doba a vstupné

Webové stránky pořadatele

Muzeum Karlovy Vary

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *