december, 2017

This is a repeating event

2017thu07decallday2018sun14janJan Činčera: Ayersova skála a jiné objekty(All Day) Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem, Očkova 5, 413 01 Roudnice nad Labem Event Organized By: Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem Kraj:Ústecký krajOkres:Okres LitoměřiceObec:Roudnice nad Labem (okres Litoměřice)Základní výběr událostí:Výstavy Event TagsÚstecký kraj

Time

December 7 (Thursday) - January 14 (Sunday)

Location

Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem

Očkova 5, 413 01 Roudnice nad Labem

Event Details

Hlavním prvkem výstavy Jana Činčery je objekt Ayersova skála (1987), zhotovený z barevného papíru pojeného pomocí papírmašé. Tato práce, vytvořená v době, kdy se autor intenzivně zabýval otázkou možnosti využít papír ve volné umělecké tvorbě, nám otevírá příběh o pouti plné hledání vztahových souvislostí mezi volným a užitým uměním, mezi touhou po sebevyjádření, ale i po čisté vizuální podobě.

Výstava Jan Činčera: Ayersova skála a jiné objekty je součástí volného cyklu Užité umění, v němž Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem představuje významné osobnosti českého designu a uměleckořemeslné tvorby.

Vernisáž výstavy: 

  • 7. 12. 2017 v 17.00 hod. – Výstavu zahájí Duňa Slavíková, autorka výstavy Vdovy S, a Petra Mazáčová, kurátorka výstavy Jana Činčery, v hudebním programu vystoupí klavírista Jan Bartoš.

Otevřeno dle provozní doby.

Vstupné (odkaz na pořadatele akce)

Otevírací doba a vstupné

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *