march, 2018

2018wed14mar16:15Co se chystá v Jubilejním parku?16:15 Jubilejní park Znojmo, Jubilejní park, Znojmo Event Organized By: Městský úřad Znojmo Kraj:Jihomoravský krajOkres:Okres ZnojmoObec:Znojmo (okres Znojmo)Základní výběr událostí:Procházka/Turistika Event TagsJihomoravský kraj

Time

(Wednesday) 16:15

Location

Jubilejní park Znojmo

Jubilejní park, Znojmo

Organizer

Městský úřad Znojmo Obroková 1/12, 669 22 Znojmo

Event Details

Ve středu 14. března 2018 v 16.00 hod. proběhne setkání s projektanty návrhu obnovy Jubilejního parku – Pavlem Šimkem a Martinem Kovářem – přímo v Jubilejním parku. Setkání proběhne v parku u okrasného bazénku se žabičkami. Při společné procházce parkem s architekty se návštěvníci dozví o základních principech chystaných prací.

„Pánové na posledním setkání s občany přislíbili, že nám pomohou veřejnost aktivně seznamovat s novinkami a plány, což vítáme a těšíme se na další informace, jestli se například v návrhu něco změnilo. Navíc to bude příjemné odpoledne a v podstatě zahájení samotné revitalizace,“ říká Jan Grois starosta města Znojma. To, že se projektanti do Znojma vydají znovu totiž přislíbili na veřejné prezentaci na téma Památkové obnovy Jubilejního parku, která proběhla na konci ledna. Již v rámci prezentace se tak Znojemští dozvěděli to nejdůležitější, co se obnovy parku týče. Jako první v parku proběhly stavebně technické průzkumy. S dalším postupem seznámí veřejnost projektanti již příští středu.

Realizace první etapy revitalizace Jubilejního park je naplánovaná na jaro/léto letošního roku a její dokončení na podzim. Park nebude po dobu první etapy obnovy uzavřen celý, uzavřena bude pouze část, které se obnova týká. Slavnostní tečkou projektu by mělo být slavnostní odhalení busty T. G. Masaryka, a to v neděli 28. října, při příležitosti 100. výročí vzniku Československé republiky. Částka, kterou Znojmo do první etapy investuje, činí přibližně 5 000 000 korun. Průběh prací v Jubilejním parku bude postupně zveřejňován na stránkách Zdravého města Znojma www.znojmo-zdravemesto.cz.

Vstupné (odkaz na pořadatele akce)

zdarma

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *